7, Lesson 13, Unit 6, Grade 6, OpenUp icon
Problem Set

Practice Problems

Lesson 13. Unit 6. Grade 6 Open Up Resources

Open Up ResourcesVaries

This Problem Set is a part of the Lesson 13, Unit 6, Grade 6. Practice Problems: A ticket at a movie theater costs $8.50. One night, the theater had $29,886 in ticket sales. Estimate about how many tickets the theater sold. Explain your reasoning. How many tickets did the theater sell?

You must log inorsign upif you want to:*

*Teacher Advisor is 100% free.